Андріана в журналі Балкон, інтерв”ю

Можна сперечатись про львівський музичний простір. Хтось скаже, що шоу-біз у Львові відстуній. Хтось реагує з іронією. Але є люди, які доводять протилежне. Наступна розмова з одною з них.

Про кризу, політиків і “народних” артистів.

Хто Ви за фахом?

Я закінчила два навчальні заклади: Львівський педагогічний коледж при ЛНУ ім. І. Франка та Київський національний університет культури і мистецтв. Тому за фахом співачка та викладач естрадного мистецтва.

Який музичний доробок на сьогодні в Андріани?

П’ять кліпів, а ось кількість пісень, якщо чесно, згадати не можу, маю два альбоми в них по 12-15 композицій. Попри те, є багато композицій, які в ці два альбоми не увійшли.

А де відпочивали цього року влітку?

Цього року ми відпочивали, на диво, в Криму, біля Алушти, селище Утьос, його народна назва: «Санта Барбара». Ніколи не думала, що в Криму може знайтися таке гарне місце відпочинку, при цьому за досить помірну ціну та ще й з європейським рівнем обслуговування. Бо, якщо чесно, то набридли Туреччина, Єгипет – хочеться чогось свого, рідного.

Ви, як представник шоу-бізнесу відчуваєте на власній кишені кризу?

Ну звичайно, що відчуваю. Замовники, які постійно запрошували на корпоративи, акції, презентації, по-перше, рідше їх  проводять та, по-друге, якщо і проводять, то ставлять якісь додаткові умови щодо зниження гонорару і таке інше. Хоча дуже

приємно, що, не зважаючи на суворі будні кризи, багато людей все ж таки щось роблять, тому співачка Андріана без роботи не залишається навіть у такий важкий час. Для прикладу скажу, що на Новий рік я мала три концерти. Це в той час, колибагато навіть досить відомих українських виконавців сиділи вдома без роботи. Чим я дуже тішуся та щиро вдячна за цеприхильникам своєї творчості, які не забувають мене навіть під час кризи.

А гонорари якось змінилися, виходячи з ситуації що склалася?

Скажу так, що змінився валютний еквівалент, а гонорари в гривневому залишилися такими як і були.

Багато українських зірок вже давно подалися агітувати за того чи іншого кандидата в президенти України, кого підтримуєте Ви і чи не плануєте також брати участь у котромусь із зіркових вояжів?

Стосовно моїх виступів, то ще до сих пір ведуться переговори з кількома політичними силами, але ми поки конкретно не домовилися. А що стосується моїх політичних симпатій, то, чесно кажучи, політики мені набридли. Серед них Яценюк якось трохи виділяється, але всі вони крадуть, добре брешуть та гарно обіцяють, – і тільки.

Нещодавно Ваші колеги Віталій Козловський та Наталя Карпа отримали звання заслужених артистів України. Як Ви ставитися до цього і чи не хотіли б і собі отримати такий титул?

Моя думка з цього приводу така, що подібні звання чи титули повинні даватися не за 10 тис. доларів, а повинні присвоюватися людям, яких насправді знають по всій Україні. Стосовно Козловського то я ще якось погоджуюся… а стосовно Наталки, то звісно, що західна Україна без сумніву знає, цінує і любить її творчість, але на сході, півдні чи в центральній частині нашої країни такої виконавиці не знають. Адже, коли Наталка приїхала нещодавно на М1 презентувати свій новий кліп, то критики спитали: «Що ж Ви такого визначного зробили для української культури, що заслужили таке високе звання?» – це виглядало досить смішно, але є хорошим підтвердженням моїх слів.

Як ставитеся до засилля російської поп-музики та виконавців в українському радіо та телепросторі, що останнім часом стало особливо виразним?

Я не скажу, що я категорично негативно ставлюся до російської попси. Бо багато виконавців мені дуже подобаються та їхня музика мені до душі. Але не все: зараз так багато примітивних,банальних проектів, особливо жіночих. Проте відверто, я не люблю весь цей шоу-біз за його несправедливі та жорстокі правила. Саме тому талановиті люди не мають можливість розвиватися, а бездарність працює, завойовує теле- та радіоефіри.

А Лобода – хамка!

З якими відомими людьми по артистичному цеху товаришує Андріана і з ким, навпаки, не в ладах?

Якщо відверто, таких реальнихвірних друзів в шоу- бізнесі в мене немає, так є добрі знайомі, колеги по роботі, але не більше. Ми зустрічаємося на всяких вечірках, концертах, презентаціях – спілкуємося про творчі плани, здобутки і просто проводимо цікаво час. Ми зустрічаємося постійно, але я не скажу, що хтось із тих людей є моїм справжнім другом. Хоча дружу і з групою «Мері», Владиславом Левицьким, Андрієм Заліском. Щоправда є і ряд виконавців, творчість яких я просто не сприймаю.

З ким би хотіли заспівати в дуеті?

Мені дуже подобається Валерій Меладзе, в нього просто унікальний тембр голосу. Не зважаючи на те, що його вважають російським виконавцем – дуже люблю його творчість. А якщо чесно, якби прийшла пропозиція від когось із співаків – залюбки погодилася б заспівати в дуеті.

Як часто берете участь у різноманітних конкурсах, фестивалях і чи не плануєте взяти участь скажімо в Євробаченні чи «Новій хвилі»?

У свій час, коли розпочинала свою професійну кар’єру брала участь чи не в кожному фестивалі та конкурсі, які на той час проходили, в підсумку є лауреатом і дипломантом 33 всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Фестивалі не роблять тебе популярними, але дають шалений професійний ріст, ти загартовуєшся як артист. Що стосується Юрмали, то не знаю чому так виходить, але ми з року в рік хочемо подати заявку на участь, та жодного разу не можемо зайнятися цим питанням серйозно. Можливо інтуїція підказує, що не варто. В Євробаченні я пробувала себе минулого року, оцінивши реально свої шанси. Так, скажімо, перед тим як тебе вибирає журі ти повиннаобговорити з ними певну суму грошей та запевнити їх, що ти фінансово гідно представлятимеш свою країну. Тому навіть тут не все так просто. А сума участі є досить великою. В залежності від серйозності підготовки, вона може в середньому коливатися від 500 тис. до 1.5 млн. доларів. Тому я розуміла, що туди не поїду, але вирішила взяти участь у відбірковому турі, щоб просто показати себе. Всі спочатку знали, що Лобода переможе, а проводили відбірковий тур, аби показати, що щось проводиться та не більше. До речі, я була в одній гримерці з Світланою, вона видалась мені непривітною та зарозумілою, обурила своєю хамською поведінкою.

В шоу-бізнесі важливіші гроші ніж талант

Ви чи не єдина львівська співачка, в якої всі кліпи крутилися в ефірі відомого музичного телеканалу М1. Скільки це Вам коштувало чи можливо маєте якісь інші важелі впливу на столичних меломанів?

М1 взагалі дуже цікава і водночас дуже специфічна організація. В нас спочатку зав’язалися з ними дуже хороші стосунки, але вони чогось протривали не довго. Коли ми пускали в ротацію перший кліп все було дуже приязно, оскільки я приблизно в той час брала участь в одному із їхніх проектів під назвою «Miss music», а потім з не зрозумілих для мене причин все помінялося та наступні кліпи доводилося розміщувати на каналі вже на багато важче, відповідно з додатковою якоюсь не значною оплатою. Але М1 все таки найпопулярніший музичний телеканал і кліпи прокручені на цьому каналі, зазвичай, мають набагато вищу популярність і набагато вищий рейтинг, ніж від ротації на інших музичних каналах. Тому з М1 потрібно дружити. В нас були такі випадки, коли ми перезаписували пісню, дознімали кліп, тільки через те, що канал помічав якісь нюанси та просив їх виправити. Багато виконавців мріють потрапити туди в ротацію, але їхні кліпи навіть за великі гроші не беруть, а я все таки входжу в число тих виконавців чиї кліпи активно крутять на каналі.

А скільки на сьогодні коштує створення такого «середнього» кліпу?

Раніше до кризи мінімальна вартість кліпу коливалася приблизна 7-10 тис. доларів. Зараз ціни дещо помінялися, так за 3-5 тис. можна зняти пристойне відео, яке в перспективі взяли б в ротацію ті ж всеукраїнські музичні канали.

Ви досить гарно виглядаєте, чи маєте якісь свої рецепти як добре попоїсти та водночас залишатися у  відмінній формі?

Їсти люблю, навіть дуже, ні в чому собі не відмовляю. Чоловік постійно жартує: «Тебе легше вбити, ніж прогодувати». Проте стараюся не зловживати жирною, жареною, гострою та перченою їжею. Так, скажімо, в першій половині дня обов’язково випиваю пляшечку мінеральної води, для того, щоб шкі-ра обличчя мала свіжий і гарний вигляд, щоб не було зморшок. Їм багато свіжих фруктів та овочів, стараюся готувати їжу на пару. Ніколи не їм чіпсів, горішків, сухариків і не п’ю газованої води, це надзвичайно шкодить здоров’ю. Ну, і звісно, що не забуваю про спортзал.

Де одягається Андріана?

Одягаюсь у всіх потрохи. Є речі, які наприклад, купую на ринку «Південний», є які купую в дорогих магазинах, але завжди стараюся в своєму гардеробі мати і дешеві, і дорогі речі. Скажімо, сьогодні можу придбати взуття за тисячу гривень, а завтра, до прикладу, за п’ять тисяч. Також товаришую з дизайнерами Назаром Стацюком та Володимиром Кудрашовим Але останнім часом моделюю та шию сама і все, що ви бачити на мені, моєму балеті, це все моя робота.

Що найближчим часом можна очікувати від співачки Андріани?

Зараз ми працюємо над новим альбомом, незабаром вийде новий кліп на пісню «Не маникен», яка стане своєрідним викликом шоу-бізнесу. Кліп, до речі, знімали у Львові.

Як ви вважаєте в шоу-бізнесі важливі гроші чивсе таки талант?

Як би це було не приємно визнавати але в шоу- бізнесі все таки важливіші гроші та зв’язки, бо талановиті люди сидять вдома, а бездарність працює.

І на завершення щоб ви порадили тим людям, які роблять перші кроки в шоу-бізнесі?

В першу чергу потрібно переконатися чи у вас справді є талант. Бо якщо людина має посередні дані, то можливо не варто мучити себе і когось. Але все одно, якщо ти маєш якусь мрію, то мусиш йти до її здійснення всупереч перешкодам, досягати своєю наполегливою працею. Зірками не народжуються – зірками стають.

Розмовляв Володимир МІСЯЙЛО

Журнал «БАЛКОН» листопад 2009