Джон

Джон|Новини|Фото|Медіа|Відео

Організація концертів – 093-726-31-29

(Джон) Сергій Тихоненко – автор та виконавець українського шансону, сценічне ім’я Джон.
Народився в м. Буськ, Львівської обл. 25 липня 1965 року. Закінчив загальноосвітню та музичну школу по класу баян. Вже після школи навчився гри на гітарі. Близько семи років 80-их років проводив дискотеки по різноманітних будинках культури району.
При навчанні в СПТУ створив музичний колектив, а при проходженні робітничої практики в м. Києві, в студентському гурті при педагогічному інституті, з друзями-музикантами інституту, в підвальному приміщенні, реалізовували власні початкові музичні твори.
В м. Буськ створив гурт «Кактус», де виконувався рок і на той час заборонені в союзі «блатняк» та «канадці українці». За що й гурт був підданий репресії, розігнаний, одержавши порцію гумових палиць та повчальних нотацій з боку «товаришів із міліції». В свою чергу батьки ледве не позбулися своїх робочих посад.
Далі поступлення у Львівський будівельний технікум сільського господарства (розміщений в с.м.т Брюховичі), де з місцевими друзями музикантами підігравав на гітарі, на той час ще існуючих базах відпочинку.
Був призваний в ряди радянської армії, де довелося служити в Московскому військовому окрузі в духовому музичному взводі. Щойно призваний заснував при військовій частині новий гурт. Зібрав музикантів в частині де в програму входили західні і радянські естрадні твори 70-80-их та власні пісні.
Вже в середині 90-их, коли «блатняк» легалізувався і став називатись шансоном, стало зрозуміло, що популярність шансону на пострадянському просторі (і не тільки) стрімко зросла. Відсутність, або недостатня популярність інших представників україномовного шансону надихнула на думку про написання пісень та виконання їх в цьому стилі українською мовою і 1995 році було написано перші твори в стилі шансон на українській мові.
Особисто це приносило неабияке задоволення, в той же час реакція публіки стабільно засвідчувала немарність зусиль. Одночасно була розпочата співпраця з мистецьким центром «Плеяда» при Сторонибабському спиртзаводі, під керівництвом директора центру, поета та композитора, аранжувальника Олега Сусола. Виконувались функції менеджера, організатора концертів та виступів для обдарованих дітей «Плеяди». Олег Сусол являвся аранжувальником творів написаних в стилі шансон де під професійні його фонограми у спільних концертних турах виступав з відомими українськими артистами, знявся три рази у програмі „Шлягер-клубу”. Ця співпраця продовжувалась близько тринадцяти років, до часу, коли трагічно загинув Олег.
В середині 90-их подана пісня «Обман у душі» (в старому варіанті) на фестиваль «Мелодія», де одній особі із журі не до вподоби був цей стиль і пісню було знято з фестивалю – не формат.
Згодом 2009 р. зустріч з давнім товаришем, поетом, композитором, аранжувальником – Володимиром Гринківим та з музикантом, аранжувальником, керівником музичної студії «Зорецвіт» – Володимиром Бараном, де розпочалась наша сумісна творча діяльність, було записано аудіоальбом під назвою «Хочу тебе». З цими професійними та обдарованими людьми та ще другими такими ж музикантами створили живий колектив, з яким розпочалась наша концертна діяльність.
2009-2010 р.р.фестивалі «Верхобуж» та «Олеський замок».
В червні 2011 року відзнято відеокліп на пісню «Сивина». Режисером цього відео була Олександра Рибінська (Львівський ОГТРК (12 канал)).