Мері

Мері | Новини | Фото | Медіа

Організація концертів – 093-726-31-29

В 1996 році у місті Трускавець на той час студент художнього факультету Віктор Винник та старшокласник Тарас Ших, від «нічого робити», заснували акустичний гітарний дует. Першими слухачами цього об’єднання стали близькі та знайомі люди.

Віктор Винник: «…Саме цим людям ми завдячуємо тим, що не покінчили з музикою на початкових етапах. Від друзів ми отримували відчутну підтримку, правда, в основному моральну, а це, повірте – дуже багато…»

Певний час дует існував без конкретної назви.

Тарас Ших: «…В першу чергу ми звертали увагу на музику і те, що визначеної назви не було ми сприймали абсолютно спокійно. Навіть не пригадую, чи буди якісь ідеї щодо назви. Ми просто співали і грали на гітарах. І це було «в кайф», зрештою, як і тепер…»

Вперше назва «МЕРІ» прозвучала 1998 року у Тернополі на фестивалі авторської пісні.

Віктор Винник: «…Коли конферансьє спитав: «А як вас оголошувати?» – не було часу думати і хтось сказав:«Та хай буде «МЕРІ…». Була в нас тоді така пісенька «Мері second-hand», тобто все було спонтанно і не надумано, так би мовити «аля-пріма»…»

В цей же час до угрупування долучилось ще кілька учасників – Іван Бондарчук (бас-гітара) та Міша Стець (клавішні). «МЕРІ» отримала електричне звучання.

Тарас Ших: «…Ми влаштовували репетиції у Будинку Побуту в одному зі спальних районів Трускавця, і відверто кажучи, конкретно тероризували мирних мешканців децибелами. Але було весело…»

В 1998 році Віктор Винник паралельно розпочинає співпрацю з гр. «Немо», яка тривала до 2003 року. На студії «NAU» (творча майстерня гр. «Немо») записуються перші професійні фонограми. У 2000 році групу покинув Іван Бондарчук (бас-гітара). Йому на зміну прийшов Петро Гирич. З часом пішов і Міша Стець (клавішні).

Віктор Винник: «… Ми вдячні усім людям, які були з нами у той час. Окрім Івана і Міші це ціла когорта наших добрих знайомих, яких ми любимо і пам’ятаємо…»

У 2001 році Віктор Винник переїздить до Києва. Продовжується запис нових пісень. У 2003 році було записано пісню «Мерідіани», яка швидко здобула популярність на FM-станціях. До групи долучається ударник Віктор Лесюк. Готується нова програма, яку було представлено 19 вересня 2003 року у львівському клубі «Picasso». Акція отримала назву «Осінній Львів збирає друзів.» Окрім «МЕРІ» там були присутні гр. «Немо» та брейк-денс формація «Soul B». Саме цю дату прийнято вважати відправною на новому етапі у розвитку «МЕРІ». У 2004 році в групу прийшов Микола Гаврилів (клавішні).

Тарас Ших: «… Ми ніколи не намагались мати причетність до визначеного музичного стилю, оскільки розподіл музики на напрямки – штука відносна. Але один наш знайомий вигадав назву «opty-rock» (оптимальний, ненів’язливий). Правда, гарно звучить? Отже, ми присвоїли собі цю назву, і коли нас питають: «Що ви граєте?», ми відповідаємо: «Музику.» , а коли вже конкретно дістають, кажемо: «opty-rock». Іноді допомагає…»

Історія «МЕРІ» триває. Протягом останнього часу були записані нові пісні. Група концертує, підтримує дружні зв’язки з кращими українськими та зарубіжними виконавцями: «Скрябін», «Тартак», «Друга Ріка», «Мандри», «Глюкоза»…
На початку 2006 року було відзнято дебютний кліп на пісню «Ромео». Відео ротується на національних та міжнародних телеканалах.
Та основним досягненням учасники «МЕРІ» вважають те, що навколо команди згуртовується багато творчих неординарних особистостей, що дає право говорити про «МЕРІ» не просто як про групу, а як про творчу формацію.