Павло Табаков

Павло Табаков | Новини | Фото | Медіа

Організація концертів – 093-726-31-29

Павло Табаков народився 27 квітня 1978 року у Львові.

1993 р. – закінчив Львівську СШ № 45 і музичну студію, що діяла при школі, по класу акордеона (грає також на фортепіано та гітарі).

1993–1997 рр. – навчався у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф. Колеси (народне відділення, клас акордеону).

1997–2002 рр. – навчався у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка (кафедра народних інструментів, спеціальність – “Акордеон”).

1997–2003 рр. – соліст і аранжувальник акапельного гурту «Менестрелі».

З 2003 р. – соліст і аранжувальник чоловічого октету «Орфей».

З 2004 р. – викладає основи музичних знань і вокал у Львівській державній фінансовій академії.

Грудень 2005 р. – перемагає у популярному телепроекті «Шанс». Старт сольної кар’єри.

Кінець 2007 р. – вихід дебютного альбому «Тільки ти моя».

Володіє польською, англійською та французькою мовами.

Колекціонує CD і DVD із музикою різних стилів і напрямків.

ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ЗНАТИ БІЛЬШЕ…

Романтик, який мріяв стати археологом

У дитинстві Павло Табаков хотів стати археологом. Ця романтична професія захопила хлопця, коли він, відпочиваючи з батьками у Криму, спостерігав за роботою археологів у Генуезькій фортеці. Павло мріяв, як сам занурюватиметься в історичне минуле, сповнене незвіданого і таємничого.

Але коли прийшов час обирати майбутню професію, переважило інше романтичне захоплення – музика. Батьки Павла – справжні меломани. Мама, економіст за фахом, дуже любить співати, а тато, після закінчення музичної школи, у 1970-х грав у різних ВІА на саксофоні, гітарі, баяні. У домі Табакових завжди звучала музика. Як і вся прогресивна молодь того часу, батько Павла захоплювався творчістю «Beаtles», «Queen», «Rolling Stones», переписував і колекціонував записи Висоцького, Візбора, Окуджави. А ще – джаз! Не відомо, коли Павло почув цю музику вперше, але це була любов з першого акорду і на все життя. На такому благодатному ґрунті й формувався музичний смак майбутнього співака.

Першим інструментом, на якому пробував музикувати Павло, був тромбон. Але мама наполягла, щоб у музичній школі він оволодів грою на акордеоні, з яким Павло і не розлучався наступні 15 років, хоча це, як виявляється, ніколи не викликало в нього особливого захоплення.

Зовсім інша справа була з фортепіано. «Фортепіаноманія» у житті Павла розпочалася відтоді, як батьки подарували йому його перше фортепіано. Цей інструмент має на Павла магічний вплив. Як тільки він торкається клавіш, то забуває про все на світі…

Сценічний досвід: від виступів у підземних переходах – до професійної сцени

Уперше смак сцени Павло відчув, коли виступав на одному зі шкільних свят. Заспівавши під гітару пісню з репертуару «Beatles» і зірвавши шквал оплесків, він раз і назавжди усвідомив: «Сцена – це моє!».

Цікаво, що у школі, у випускних класах, Павло був клавішником у рок-групі, яка мала назву «Jeff». Хлопці грали trash-metal, а їхні репетиції відбувалися у підвалах. Справжнісінький андеґраунд!

А ось ще одна маловідома сторінка музичного минулого Табакова. Навчаючись у музпедучилищі Павло з друзями «озброївся» гітарами і на рік «захопив» один із львівських підземних переходів. Їхні виступи збирали аншлаги. Ще б пак – репертуар вуличних музик складали пісні з репертуару «Beatles», «Rolling Stones», «Queen»… Серед публіки, здебільшого молоді, були і хіпі, і панки, і анархісти, і просто пересічні львів’яни. А потім захотілося більшого – і на базі училища хлопці організували поп-рок-групу, яку назвали «Quodlibet».

Навчаючись на четвертому курсі, Павло стає одним із шести учасників акапельного гурту «Менестрелі». Як соліст та аранжувальник разом із цим колективом він гастролює Францією та Польщею. У 2002-2005 рр. «Менестрелі» у співпраці з відомим польським кларнетистом Войтеком Мрозеком та оркестром «Леополіс» об’їздили з проектом «Танці світу» пів-Польщі та записали два диски. Павло був запрошений в «Танці» ще й як акордеоніст. Власне, сольним виступом у Варшавській філармонії в рамках цього проекту і закінчилась кар’єра Табакова-акордеоніста.

«Менестрелі» проіснували 6 років і їх розпад збігся з новим стартом Павла – у ролі соліста й аранжувальника у чоловічому октеті «Орфей». З цим колективом значно розширилася географія гастролей Табакова. Хлопці з успіхом концертують в Голландії, Італії, Австрії, Великій Британії, Польщі, Франції, Швейцарії, Росії. Займаються благодійністю. У доробку «орфеїв» – три компакт-диски: «Українська духовна музика та колядки», «Популярні українські пісні» та «The Lion Sleeps Tonight» (світова класика) і DVD «Songs from the Heart» («Пісні від серця»).

Ще коли Павло навчався у консерваторії, яка, як каже, замінила йому армійську муштру, він ледь не розпрощався із співочою кар’єрою. Тоді співав у багатьох хорах міста Львова. Доспівався – зірвав голос. Двадцять днів мовчання були для хлопця нестерпними. На щастя, цим все й обійшлося.

У 2004-2005 рр. Павло Табаков працював піаністом в одному із львівських джазових клубів. А в 2006 р. співпрацював з відомим американський джазовим проектом «Colored shadows».

Шанс від «Шансу»

Серйозно задуматися над сольною кар’єрою Табакова примусила його перемога у популярному українському телепроекті «Шанс». Він розумів, що тепер його життя зміниться, перед ним відкриється багато нових можливостей. Павло прагнув цих змін, але вирішив не кидатися стрімголов у вир вітчизняного шоу-бізнесу. Він не підписав контракту із продюсером Ігорем Кондратюком, а сам крок за кроком почав підкорення пісенного Олімпу.

Дебютним альбомом «Тільки ти моя», що побачив світ наприкінці 2007 року, Табаков зробив потужну заявку на українській естраді. Сольні концерти, зйомки, записи, конкурси… Ось чим зараз живе співак, який поставив собі за мету: «Прищепити українцям любов до якісної музики і підняти нашу естраду на європейський рівень».