“Їла лише подрібнену їжу”: у Львові прооперували 11-річну дівчинку, у якої майже не відкривався рот

Львівські хірурги прооперували дівчинку, яка  сім років вона їла лише подрібнену їжу і ледь вимовляла слова. 

23 грудня на фейсбук-сторінці Першого територіального медичного об’єднання Львова опублікували історію дівчинки із Золочівщини, яка мала рідкісну паталогію. У скронево-нижньощелепному суглобі зрослися кістки лицевого скелету і рот дитини перестав відкриватися.

“Ще у дитинстві рот Вероніки перестав відкриватися. Причина у тому – травма або невдала операція на вусі, яку пережила дитина. Відтоді 11-річна дівчинка буквально страждала. Вона сім років вона їла лише подрібнену їжу і ледь вимовляла слова. Та, як виявилося, патологію можна усунути”, – зазначили у повідомленні. 

Рідкісну хворобу виявили спеціалісти відділення щелепно-лицевої хірургії Першого територіального медичного об’єднання Львова. Потрібна була операція. 

Зазначили, що перед лікарями стояло непросте завдання – усунути частину нерухомого суглоба. Зробити це вони мали у ділянці, де проходять внутрішня сонна і менінгеальна артерії. Це дуже небезпечно, адже ризик зачепити судину і спровокувати кровотечу був дуже високим. Однак хірурги виконали свою роботу бездоганно.

У Львові хірурги прооперували 11-річну дівчинку, у якої майже не відкривався рот, Фото: Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова, фейсбук

Наразі  дівчинка проходить реабілітацію. Якщо все піде за планом, вона зможе пережовувати великі шматочки їжі та чітко вимовляти звуки.

У Львові хірурги прооперували 11-річну дівчинку, у якої майже не відкривався рот, Фото: Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова, фейсбук

Залишити відповідь