Історія і традиції фінської сауни

Фінська лазня або ж сауна з’явилася під час Великого переселення народів, які подорожували на території однієї з частини Європи заснувала свої поселення в Фінляндії.

Вперше фінські сауни з’явилися близько 2000 років тому, знаходилися вони на той момент на схилах пагорбів, у вигляді печер, всередині яких знаходився простий вогнище. Сауна у фінів весь час вважалася найважливішим місцем в житті. Адже раніше в саунах народжувалися діти, нареченої її відвідували перед вівтарем, а літніх людей залишали помирати там.

Така сауна була створена для гарного проведення часу сім’ї і друзів в простій і невимушеній обстановці. Як такі правила і строгі церемонії в фінській сауні відсутні. Головною ж метою фінської сауни є не тільки миття, а також і відпочинок, і розслаблення. Саме тому, кожен відвідувач сауни вправі вирішувати, як йому провести лазневі процедури в сауні.

Традиції фінської сауни

До найважливішою частиною культури жителів Фінляндії відноситься спільне відвідування парної.

Спільне відвідування парної – це один з видів найважливішою культури жителів Фінляндії. Це ознака великої поваги до відпочиваючих, і для відмови необхідно мати вагому підставу.

У фінів також не прийнято вживати алкогольні напої під час перебування в сауні. Оскільки фінська сауна відноситься до місця, де можна легко отримати будь-яку травму, а також вплив алкоголю може негативно вплинути на самопочуття відвідувачів. А ось після відвідування сауни, фіни нерідко влаштовують застілля.

При відвідуванні фінської сауни можна відзначити приглушене освітлення, а також відсутність сторонніх запахів. В основному в сауні присутній легкий запах березових віників, які доповнюють деревний аромат.

Сухий повітря і спекотна атмосфера. Не всім обов’язково дотримуватися цієї традиції, дозволено використовувати стільки води на камені, скільки буде потрібно відвідувачеві.

Фінська сауна виступає в профілактиці різних захворювань, а також в очищенні організму від шлаків та виведення токсинів через пори шкіри. Вона має м’який вплив на організм, завдяки чому сприяє зміцненню людського тіла і духу, не дивлячись на нетривалий времянахожденія в сауні. А ще, відвідування лазні сприятливо заряджає позитивними емоціями і дарує приємні відчуття, тим самим допомагає зарядити енергією організм вперед на кілька днів. Така атмосфера в фінській сауні підходить для регулярного відвідування.