Як облаштувати ландшафтний дизайн подвір’я багатоповерхового будинку

Пішохідні доріжки, альтанки, зелені насадження, малі архітектурні форми, прикрашають зовнішній вигляд території мікрорайону та істотно впливають на вартість квадратного метра в житлових будинках. Тому при купівлі нової квартири необхідно прочитати отзывы на форумах Гринвилль Парк в Киеве.

Облаштування дворів, прилеглих до «багатоповерхівок», тема, актуальна цілий рік. Дизайн території можуть здійснювати спеціалісти (це стосується дворів новобудов, де ландшафтний дизайн прописаний у проект будинку) та ісамі мешканці прилеглих будинків.  Влітку жителям міста вкрай важливий параметр озеленення та затіненості від спекотного сонця прибудинкових територій; взимку на вулиці повинні бути укриття від вітру, катки, льодові гірки. Дітям необхідні безпечні ігрові майданчики, гойдалки, пісочниці, місця для рухливих ігор; пенсіонерам зручні лавки; спортсменам обладнані тренажерами майданчики для тренувань; автомобілістам місця для паркування; власникам собак теж потрібно десь вигулювати своїх вихованців.

Грамотний благоустрій прибудинкової території передбачає підтримку балансу між потребами різних груп населення. За статистикою, найчастіше проводять своє дозвілля у дворах маломобільні групи громадян (літні мешканці, які не здатні далеко йти від житла, інваліди та молоді мами з дошкільнятами). Для них проектом благоустрою передбачаються різні елементи, що сприяють підвищенню комфорту проживання.

Біля під’їздів повинні бути встановлені стійкі лавки зі спинками з деревини або міцного пластику, на спеціальному бетонному фундаменті, що знаходяться врівень із землею.

Двори, прилеглі вулиці і автостоянки повинні освітлюватися в темний час доби.

Пішохідні шляхи бажано виконувати з твердих, капітальних покриттів: асфальтобетону, цементобетону, природного каменю, неслизької плитки та інших матеріалів, а також – з м’яких, природних.

Покриття доріжок і майданчиків, що піддаються регулярному навантаженню, мають бути досить міцними, екологічним, щоб не допускалося ковзання в разі криги або намокання.

На стику доріжок з газонами потрібно встановити бордюри, садові бортики, що захищають «зелений килим» від осипання і розмивання опадами.

В ідеалі повинні знаходитися ділянки для відпочинку і прогулянок з смугами зелених насаджень. У самому скромному виконанні це можуть бути тінисті алеї, парки і невеликі сквери, в ідеалі – лісопарки, сади зі ставками, клумбами і лісистими ділянками великої протяжності.

Дитячі містечка повинні включати різні гойдалки, каруселі, драбинки, комплекси для лазіння, розфарбовані в яскраві кольори і розташовані на майданчиках з антитравматичним покриттям, а також пісочниці, гірки, лавки для осіб, які доглядають за дітьми. Усі несучі конструкції повинні бути надійно поглиблені в землю і забетоновані.

Отже, створення ландшафтного дизайну подвір’я багатоповерхового будинку можна здійснити власними руками або за допомогою спеціалістів. Головне, щоб усі спорудження були надійними та відповідали техніці безпеки.