Як обрати струни для скрипки

Щоб скрипка звучала мелодійно, для неї потрібно правильно підібрати струни. Їх сьогодні пропонують різні виробники. Наприклад купуючи струни томастик з Австрії чи Pirastro з Німеччини, чи Warchal зі Словаччини та D’addario з США, ви змушені врахувати жорсткість струни, матеріал виготовлення, обмотку, довжину та навіть матеріал, адже  кожний виробник має індивідуальний підхід до виготовлення струн.

Перед покупкою струн, переконайтеся, що ваш інструмент в хорошому технічному стані, душка знаходиться в правильному місці, підставка не деформована і правильної висоти, чи немає тріщин на деках. Будь-які проблеми, які будуть впливати на звук вашого інструменту повинні бути усунені до їх покупки.

Основна частина струн виготовляється із середнім натягом (мається на увазі жорсткість). Завдяки цьому їх можна назвати універсальними. Але в продажу зустрічаються і інші варіанти. Тому, якщо необхідно  купити струни для скрипки, спочатку потрібно визначити їх вид: medium mittel середньої жорсткості; soft weich вважаються м’якими; hard stark досить жорсткі. Якщо мова йде про тренування, то починати необхідно з струн середньої жорсткості.

Необхідно звернути увагу на той факт, що більшість музикантів, які виступають в симфонічних оркестрах, вважають за краще струни середнього натягу. Але їх потрібно підбирати в залежності від того, на якому інструменті вони будуть встановлюватися. Адже скрипки бувають декількох видів: фабричні, сучасні, майстрові (виконані майстром за індивідуальним замовленням).

Для учнівських інструментів підійдуть струни фракційних розмірів.

Отже, під час пошуку ідеальних струн для інструменту наберіться терпіння, адже без огріхів тут не обійтися.  Незважаючи на те, що компанії, які випускають струни роблять все можливе, щоб максимально описати музикантам свою струнну продукцію, ця інформація не завжди збігається з реальним звучанням саме на вашому інструменті, так як всі інструменти абсолютно різні і мають різні технічні та звукові резонансні характеристики. Кращий спосіб забезпечити вдалу покупку – це попередньо поспілкуватися перед замовленням з вашим викладачем, який мав досвід гри з декількома марками струн.