Ясінська фінішувала у п’ятірці лижниць у божевільній гонці Red Bull Слалом Кагалом

Невгамовна співачка Людмила Ясінська прагне до творчих та життєвих перемог не залежно від пори року. Цього разу йдеться знову про спортивні досягнення зіркової білявки. Якщо ще торік восени вона кинула виклик нечисленній команді Юрія Нікітіна на гольфовому полі, то цього разу Ясінська вирішила позмагатися із понад півсотнею лижниць та сноубордисток у перших в Україні міжнародних  екстрім-змаганнях Red Bull Слалом Кагалом і фінішувала у першій п’ятірці. А бонусом до отриманих вражень послужило ще й знайомство з… Євгеном Червоненком!

Вперше в Україні по одній із гірсько-лижних буковельських трас, довжиною у 1800 метрів, на повній  швидкості, в єдиному запалі стрімголов промчали сотні лижників та сноубордистів з різних куточків Украни, Польщі, Австрії…

Божевільну гонку, формат якої запозичили у Європи, по звивистій, із купою перешкод та трамплінів, трасі на одному із схилів Буковеля розпочали дівчата. Так би мовити, дами – вперед, а точніше на старт! Під стартовою фірмовою аркою на горі вишикувалися в рядочок лижниці і сноубордистки, професіонали і аматори, як пролунав голос ведучого: «О,  одна дівчинка загубилася, але судячи з кольору її кіс – їй це дозволено правилами!». І щиро усміхнувся у бік Ясінської,  яка завовтузилася біля спорядження і справді мало не запізнилася на старт гонки. Та вже за кілька хвилин маршал змагань подав звуковий сигнал і дівчата рушили… 40 метрів бігли до свого спорядження, а тоді наввипередки стартували. Одна краща за іншу, по жіночому граційно спускалися трасою, падаючи і піднімаючись знову, обережно летіли, дбаючи аби не розтовкти найголовніше, що є у дівчат – усмішка та гарні ноги, у напрямку фінішу…  Ясінська хоч і переживала, що давно на лижах не стояла та ще й конкуренції навколо хоч греблю гати,  таки зуміла втримати рівновагу та подолати власні побоювання.  І ні разу не впавши, фінішувала у першій п’ятірці лижниць.

А доки на горі готувалися до старту чоловіки, унизу, «за лаштунками» змагань Ясінська знайомилася із «заїжджим» гостем імпрези відомим політиком Євгеном Червоненком, який спустився з гори прямо у натовп конкурсантів. Колишній міністр транспорту і зв’язку України, розповів, що свого часу коли закінчив кар’єру професійного автогонщика, приїхав в Тисовець, і тренер збірної України побачив його травмовані ноги і лиш сказав: «Вибачте, у вас немає шансів!». Червоненко вирішив не погодитися і ось уже понад десять років катається на лижах, закінчуючи сезон аж у червні на літній трасі.

Нахапавшись вражень, накатавшись до волі чи то до болю у кожному м’язі, Ясінська дорогою додому не відмовила собі у задоволенні відвідати Яремче, наповнити легені чистим гірським повітрям, поповнити кладову варенням з горіхів, яке також називають гуцульською «віагрою» та запастися трав’яним чаєм. Кажуть, попереду все ж таки ще трохи морозно буде тож напій з липи, шипшини, меліси та суниці ще стане у пригоді…

www.MusicLviv.org.ua