Кузьма: «Мене поставили перед вибором: або їду в тур за Януковича, або мене викреслюють з ефірів»

Його поведінка викликає сміх, подив і обурення водночас. Але хто його знає ближче, запевняє, що це – глибока особистість. Йдеться про співака та шоумена Андрія Кузьменка, або Кузьму «Скрябіна» (на фото), як його називають у народі. Про політику, скандали та шкідливі звички кореспонденту «ВЗ» розповів Андрій Кузьменко.

– Ви завжди говорите те, що думаєте, незважаючи ні на обставини, ні на людей, яким це може не сподобатись. Що це – бажання виділитись, стиль життя чи особисте бачення світу?

– Не знаю, що таке стиль життя. Це ж тупо йти по накресленій траєкторії і постійно думати про те, щоб не зійти з неї. Ми ж не спартанці. У кожної людини є свій характер. Колись я був настроєний до людей вороже. Але потім зрозумів, що робити зле людям – «фігово». Мене життя побило і дало зрозуміти, що людей потрібно любити і ставитись до них нормально. Тоді відповідатимуть взаємністю.

– Для більшості зірок шоу-бізнесу найкращим відпочинком є світські тусовки, вечірки… Вас там ніколи не побачиш.

– Ходжу в клуби лише тоді, коли там виступаю. Для мене відпочинок – це коли можна відмовитись від телефонних дзвінків і побути поряд із найближчими людьми – дружиною, донькою, мамою, татом, бабусею, двоюрідними братами, сестрою, тітками.

– Ви відмежовуєте свою сім’ю від шоу-бізнесу. Чи не хочеться інколи вашій дружині побувати на якійсь світській вечірці?

– Мало хто хотів би зробити виставку своєї спідньої білизни в центрі міста. Це те саме. Пускати мас-медіа в свою сім’ю – прокласти трубочку з відтоком інформації до останньої інтимної точки, яка є твоїм незіпсованим джерелом енергії. Сім’я «кайфує» вже від того, що ти є. Незважаючи на те, чи ти – зварювальник, зоолог, хірург чи зірка. Це джерело потрібно берегти. Так, є сім’ї, які хочуть тусуватись, бути в постійному полі зору преси. Мої ж «кайфують» тоді, коли їх не виставляють напоказ.

– Колись ваша донька Барбара проявляла свої перші вокальні дані у ваших піснях. Має бажання будувати співочу кар’єру?

– Дякувати Богові, вона ненавидить музику і весь шоу-бізнес. Ніколи не побачимо її на сцені.

– Гурт «Пающіє труси», який ви продюсуєте, буде представляти Україну на фестивалі «Нова хвиля» в Юрмалі. Як оцінюєте їхні шанси?

– Для мене це – прецедент. Завжди думав, що потрапити на цей фестиваль можна лише за гроші. Тим паче з такою назвою нас і на українському телерадіопросторі не радо випускають в ефір. Але ми пройшли відбіркові тури в Києві, Москві. Талант ще має значення! Але це заслуга однієї людини – Ольги Лізгунової. Вона була бек-вокалісткою гурту «Скрябін» і записала своїм голосом альбом для «Пающіх трусов». Ми задумали цей проект як «фанерну» групу. Але на одному з концертів побачив, що вони схожі на всі решта «ге», які виходять на сцену. І сказав Олі, що вона мусить переходити в «Пающіє труси» і співати «наживо».

– Навколо вас завжди довгоногі кралі. В Інтернеті – купа інформації про ваші романи. Як дружина на це реагує?

– Гірше би було, якби навколо мене була купа накачаних хлопців (сміється. – І. К.). Я – мужчина і мені подобаються красиві жінки. Але Бог свідок, що я — чистий перед своєю сім’єю.

– Вимальовуєтесь аж надто ідеальною особистістю. Маєте шкідливі звички?

– Каву п’ю два рази в день. Біле вино вживаю раз в день. Пиво п’ю раз в два місяці. Горілки майже не п’ю. Не курю вже десять років. Наркотиками пробували мене раз звабити, але зрозумів, що це – не моє.

– Тексти ваших пісень – правдиві, повчальні, з іронією. Але далеко не всім приємно слухати правду про себе. Чому пішли такою невдячною стежиною?

– У радянські часи слухав польське радіо, звідки черпав життєву правду. Польська рок-музика 80-х років була революційною. Поляки навчили мене бути соціальним. Якщо ти – патріот своєї країни, мусиш доказувати це конкретними справами. Не тільки бити себе в груди і кричати, що ти – українець, випивши двісті п’ятдесят грам самогонки.

– Пам’ятаємо скандал, який розгорівся в Івано-Франківську після ваших нецензурних слів із головної сцени міста. Мер Івано-Франківська навіть оголосив вас персоною нон ґрата. Чи вдалося залагодити конфлікт?

– Так, я поїхав і вибачився. Зробив тоді дурницю. У клубі закритого типу можна було дозволити собі нецензурщину, а в Народному домі, де вівся «живий» ефір, – це виглядало негарно. Три роки я не мав права в’їзду в Івано-Франківськ. Ця ситуація стала для мене добрим уроком.

– На цьогорічних виборах ви не їздили в підтримку жодного кандидата…

– Я би і п’ять років тому не їздив за Януковича. Просто тоді канал «Інтер» поставив мене перед вибором: або я їду в тур за Януковича, або вони викреслюють мене назавжди з ефірів. А для музиканта відсутність ефіру рівносильна ауту. Цього разу навідріз відмовився співати за котрогось із кандидатів.
 
wz.lviv.ua