Львівські зірки – удесятеро дешевші від київських

Замовлення на новорічні «корпоративи» вже отримали майже усі співаки та співачки.

Якщо порівнювати гонорари львівських та київських зірок, різниця – разюча. Столичні співаки та співачки виступають на “корпоративах” за суми із чотирма нулями (у доларах чи євро), а місцеві – з трьома. Зазирнути у зіркові гаманці саме зараз – чудовий привід, адже стартував “місячник” новорічних “корпоративів” – для артистів найурожайніший час у році. Якщо із київських співачок одна з найдорожчих Таїсія Повалій (її гонорар за виступ у ніч з 31 грудня на 1 січня – 60 тис. євро), то у столиці Галичини найвищу ціну тримає Наталка Карпа – її присутність на новорічному святі обійдеться у 4-5 тис. доларів.

Столичні зірки Львову не по кишені

Як розповів кореспонденту “Леополіса” організатор концертів Ростислав Кулик, із львівських зірок у передноворічні дні найвищі гонорари у “Піккардійської терції”, Павла Табакова, Наталки Карпи та гурту “Мері”. “При цьому найбільше роботи – у Наталки Карпи, – зазначає він. – Новорічні гонорари популярних львівських артистів – у межах 2-7 тис. “зелених”. Звичайні ж “ставки” місцевих зірок набагато нижчі… Балети (“Далькроз” чи “Мадрін”) беруть за виступи на новорічних “вогниках” від 500 до 1000 доларів (для порівняння: балет Дмитра Коляденка коштує 6 тис. “зелених”). У 500-1500 доларів обійдуться львівським забавам ведучі. Серед популярних ведучих – Назар Бійчук, Влодко Лучишин та Андрій Великий, Доцик та Шльома”.

“На львівському рівні фірми частіше замовляють місцевих артистів – вони дешевші і з ними “по знайомству” легше домовитися, – веде далі Ростислав Кулик. – До того ж не треба витрачатися на якісний звук, дорогу, проживання… Львівські зірки ще й практично без побутового райдеру (вимоги до гримерки, її наповнення, частування та інших побутових забаганок. – Г. Г.) виступають. Поспівали – та й поїхали далі. Якщо сюди їдуть столичні артисти, то просять у замовників ледь не потрійну платню – іще б, у Києві ж за ніч примудряються дати по два-три концерти”.

Найдорожчі – Карпа, Табаков і «Пані Кураж»

Одне з найдорожчих новорічних шоу на теренах Галичини пропонує імідж-театр “Пані Кураж”. Розважальна програма, яка стартує з 22-ої вечора і триває до 3-4-ої ранку, тягне на 6 тис. дол., а то й більше. “Наше ексклюзивне костюмоване шоу у Новорічну ніч триватиме доти, доки гості бавитимуться, – казала “Леополісу” художній керівник та режисер «Пані Кураж» Світлана Чанкова. – Маємо багато передноворічних замовлень. Вони – значно дешевші – від 300-400 доларів”.

Серед співачок найвищий новорічний гонорар – у Наталки Карпи – 4-5 тис. дол. “На саму Новорічну ніч маю кілька замовлень – із курортних міст Західної України, – розповіла заслужена артистка України. – Усі артисти продюсерського центру “НіКа”, зокрема групи “Шоколадка” та “Гламур”, матимуть у передноворічні дні концерти”.

Зі співаків – найдорожчий Павло Табаков: його гонорар під бій курантів – 4 тис. дол. “Дзвінки з передноворічними замовленнями почалися ще з середини листопада, – каже переможець “Шансу”. – Де виступатиму на Новий рік, наразі не знаю: маю кілька пропозицій”.

“Виступ Андріани у ніч з 31 грудня на 1 січня замовили ще у вересні, уже й завдаток заплатили, – розповідає чоловік та продюсер співачки Володимир Водвуд. – Маємо також кілька гарантованих передноворічних “корпоративів” (Андріана у Новорічну ніч працює за 3-4 тис. дол.).

Учасник групи “Мері” Тарас Ших наразі не знає, де зустрічатиме рік Тигра. “Усі думають, що ми занадто дорогі і занадто затребувані… – жаліється він. – Насправді у нас демократична цінова політика. Для рідного Львова робимо суттєві знижки: у ніч на Новий рік готові виступити за 2-2,5 тис. дол. Та традиційно маємо більше замовлень із Києва…”.

У Федишин за ніч – шість концертів

У наступній ціновій категорії – Олена Корнєєва, Ірина Федишин, Людмила Ясінська та Андрій Заліско. Їхній новорічний гонорар – 2 тис. дол. Корнєєва у ніч на 2010 рік розважатиме гостей одного із львівських нічних клубів. Заліско подасться виступати в Івано-Франківську область. Ясінська наразі на стадії переговорів. А Федишин йде на рекорд. “У минулі роки ми мали по шість-вісім концертів за ніч, – казав “Леополісу” директор концертної агенції Ірини Федишин Віталій Човник. – І цього року шість виступів матимемо точно. Незважаючи на те, що Ірина – одна із найзатребуваніших співачок, намагаємося вести лояльну цінову політику. Гонорар залежить від години виступу, тривалості програми, її насиченості, місця проведення…”.

Співак Остап наразі у Новорічну ніч безробітний. “Багато хто телефонує, цікавиться моїм графіком, та передоплати до мого новорічного гонорару у 1,5 тис. дол. поки що ніхто не вніс, – каже він. – Видається, людям не до концертів. Вони налякані пандемією… Торік, незважаючи на кризу, на Новому році я добре заробив”.

Група “Вушка” за виступ у Новорічну ніч просить так само, як Остап, – 1,5 тис. дол. “Маємо спеціальну Новорічну програму, – зауважує одна із “вушок” Ліля Кіш. – Усю ніч із 31 грудня на 1 січня їздитимемо із концертами по Львівській області. Буде мінімум три виступи”.

«Піккардійці» святкуватимуть удома

Чотири пропозиції виступів у Новорічну ніч отримав Владіслав Левицький. Та наразі не пристав на жодну із них. “Бо, можливо, працюватиму на політичних “корпоративах” від Партії регіонів”, – каже співак. Суму свого гонорару Левицький тримає у “комерційній таємниці”…

Не розголошують своїх фінансових справ і “піккардійці”. А щодо Нового року, усі шестеро учасників вокальної формації “Піккардійська терція” під бій курантів попиватимуть шампанське за святковим столом. “На Новий рік та Різдво стараємося бути удома, із сім’ями, – казав “Леополісу” менеджер колективу Роман Климовський. – У нас і протягом року вдосталь роботи. І 1 січня матимемо у Львові постноворічний “корпоратив”.

Удома зустрінуть рік Тигра й учасниці групи “Крайня хата”. “На відміну від минулих років, цьогоріч на Новий рік вирішили не працювати”, – каже керівник і учасниця тріо Любов Фітьо. Свою участь у передноворічних “корпоративах” група оцінює у 300-500 дол.

Фото продюсерського центру «НіКа»

На фото: Новорічний концертний графік у дівчат із групи “Гламур” напружений, тож вони уже зараз підготували своїм рідним та друзям святкові подарунки – власноруч розмальовані ялинкові прикраси.

Інформація з “Високого Замку