Maximus: «Тобі буде важко пробитися на естраді, бо ти «кончений натурал»…

Сказав Maximusy один знайомий артист…
Зранку їхала на роботу у маршрутці. На одній із зупинок до салону зайшов стильний молодий чоловік. Не зауважити такого, зізнаюсь, складно. Модний піджачок, джинси, кеди і волосся, пофарбоване у яскравий білий колір… Львів’яни не надто експериментують з одягом… Те, що це львівський співак Maximus, я дізналась того ж дня, коли побачила його на сцені під час виступу у спорткомплексі «Україна». Коли підійшла до Maximusа познайомитися ближче, з’ясувалося, що ми вчились в одній школі… Вадим зізнався, що був у школі бешкетником. Деякі вчителі, які зустрічають свого колишнього учня на вулиці, здивовано знімають окуляри і протирають скельця, інші – не приховують захоплення його новим іміджем. Про особисте життя, плітки про нетрадиційну орієнтацію співака та музичну кар’єру Вадим Кузнецов розповів кореспонденту «Леополіса».

– Maximus, чи може співак заробити у Львові?

– Шоу-бізнес у Львові є. Стоїмо на другому місці після Києва. Я найчастіше співаю на весіллях, корпоративних вечірках. Якось до мене зателефонувала дівчина, що збиралася виходити заміж, і попросила виконати на її весіллі пісню «Єдиная моя». Саме під цю мелодію вона хотіла, аби їй знімали вельон.

– Чи не занизький старт для cпівака – робота на весіллі?

– Чимало відомих українських зірок заробляють на корпоративах. Модно замовляти артистів, гумористів, іменних ведучих і на весілля. Мій виступ (до 40 хвилин) коштує 400 доларів. У Львові, звичайно, є артисти, які коштують у три-чотири рази більше.

– Чи мріють львівські зірки про Київ?

– Я думав так: почну кар’єру у Львові, а потім переберуся до столиці. Коли брав участь у «Фабриці зірок-2», однією ногою був уже в Києві. Але у проекті не переміг. Після того спустився на землю. Навіть сказав собі, що більше не братиму участі у шоу.

– Тебе несправедливо оцінили?

– Не думаю… Серед конкурсантів просто були цікавіші персонажі. Правда, свою обіцянку я порушив. І весною взяв участь у «Х-факторі». Кастинг відбувся. Але коли потрібно було повторно їхати до Києва, у мене в цей день був концерт. Відмінити його я не міг. Наразі й у Львові добре почуваюся. Працюю у модельному агентстві «Браво». Беру участь як модель у показах моди.

– Чи є у Львові спеціалісти, які можуть зняти якісний кліп? І скільки коштує таке задоволення?

– Артисти купують професійні фотоапарати, наймають оператора і у такій спосіб знімають кліпи. Це вигідніше. Загалом створення якісного кліпа коштує близько двох тисяч доларів. Це буде кліп, який підійде під формат M1.

– Чи важко пробитися у музичний простір співакам-початківцям?

– Шоу-бізнес – це гроші. Якщо маєш гроші – співаєш, якщо ні, то який би талановитий ти не був, на жаль, пробитися важко. Жоден канал не буде «крутити» тебе безкоштовно. Хіба іменитих виконавців, які бартером відпрацюють на якомусь концерті.

– Ти змінив стиль. Тебе не питають, чи змінив ти орієнтацію?

– (Усміхається)… Я ніколи і подумати не міг, що зможу таке утнути. Якось моя колега Ліля Кіш (гр. “Вушка”) сказала: «Ти маєш перефарбуватися у білий колір». Я кажу: «Ти що, смієшся?». Вона мене переконала, що так буде краще. Одного ранку я прокинувся і пішов у салон. Для рідних та близьких це був шок. Щодо другої частини запитання… Один артист мені сказав: «Maximus, тобі буде важко пробитися на естраді, бо ти кончений натурал»…

– У яких закладах буваєш найчастіше?

– Люблю ресторан Split, суші-бар. Днями був у «Японі-хаті». Колись хотів вступати до кулінарного училища. Але батьки мене не пустили. Права голосу я тоді не мав. Коли брав участь у конкурсі «Містер Львів-2009» готував «яєчню сердечну», прикрасив її гранатом.

– Мені здається, не чоловіча це справа – усі ці конкурси. Прийнято вважати, що більшість чоловіків, які беруть у них участь, геї…

– Я так не думаю. Під час конкурсу відбувались благодійні акції. Хіба це погано? Ми відвідували дитячі будинки. Показували діткам вистави. Не знаю, чи були на конкурсі геї. Але про це багато чуток ходило… І про мене таке казали. Не уявляю, щоб еменесник чи лікар був геєм (переміг у конкурсі еменесник. – Авт.). Серед моїх знайомих є геї, але мені це не заважає з ними товаришувати. Я не такий. Я звичайний.

– Ти не одружений. У тебе є дівчина?

– Немає (стає сумним. – Авт.). Зате у мене багато подруг. Я мав дівчину, але минулого року розірвав з нею стосунки. З того часу я один.

– Чому їздиш у маршрутках? Ще не доробився до машини?

– Машина – моя мрія. Це економія часу. Комфортний засіб пересування. Але я жертвую машиною заради творчості. Якби не займався шоу-бізнесом, то машина у мене уже була б. Зараз усі гроші йдуть на музику. Але до 30 років планую купити собі «Ауді». Мені подобаються й дорогі машини. Але не можу собі таку дозволити.

З досьє «Леополіса»

Maximus (Вадим Кузнецов) – 27 років. Розпочинав пісенну кар’єру у групі «Nevada». У 2001 році група розпалась. Вадим пішов до війська. Пізніше почав виступати сольно. Його дебютний альбом вийшов у 2008 році. Перша пісня написана російською – «Падают листья». Відомий хіт – «А може, ти сама». Кліп до нього з’явиться у грудні цього року. На сцені Вадим шість років. Закінчив Київський національний університет культури та мистецтв за спеціальністю режисер телебачення.

www.MusicLviv.org.ua