ІНТЕРВ”Ю: Механічний Апельсин: «Своя земля – ноги гріє, а українці всюди гостинні»

З часу виходу дебютного альбому гурту «Механічний апельсин» пройшло більше року. На місці хлопці явно не стояли –і другий диск записали, і два відео відзняли, і до третьої платівки взялися. Пора би в перерві між концертами-записами  і для інтерв’ю час знайти – подумали собі репортери «Музичного Львова» і закликали вокаліста – ритм-гітариста гурту, Юрія, на філіжанку порядної львівської кави. А –заодно – і на розмову «за життя».

Отака-от склалася в нас бесіда:

–  Юро, скільки часу Ти вже займаєшся музикою?
–  З 1992 року .

–  А що було до створення гурту?
–  У якому розумінні було  (дивиться на мене, як на мале пиво –М.Л.)? Я в школі вчився.“Бітлз” цілодобово слухав .

–  Усіх і завжди цікавить закулісне життя. Особливо те, якого зовсім не видно. Що відбувається у гримерці перед концертом?
–  У нас, на щастя ,нема гримерок (по очах бачу, що і не хочуть М.А того сумнівного задоволення- М.Л.). Якихось особливих ритуалів,  як то буває в інших гуртів, ми не маємо: ставимось до цього простіше. Зібрались, налаштувались і  –на сцену.

–  Були якісь смішні чи курйозні випадки?
–  Завжди є якісь веселі випадки . В нас їх настільки багато, що для цього треба окреме інтерв’ю. Я би навіть сказав, що якраз такі випадки складають значну частину нашого життя.

–  Розкажи  хоч один.
–  Хм  (згадує –М.Л.) краще для цього організуйте окрему розмову зі всіма учасниками группи (сприймаю як обіцянку –от що-що, а то я йому згадаю –М.Л. ).

–  Що взагалі спонукає творити, де берете енергію?
–  Я зараз, напевно, маю щось дуже пафосне відповісти ? На кшталт  “ми черпаєм енергію з Космосу і вчення гуру Махаріші” (сміємось обоє: так і бачу М.А з ногами в Нірвані –М.Л) .

–  От вже скоро М.А. буде презентувати другий альбом. Як йшла робота?
–  Робота  (в голосі прослухується легкий шокМ.Л.)??? Нічого подібного- ми просто отримували массу задоволення.

–  Що надихнуло створити новий альбом?
–  Бажання заробити купу грошей(сміється –М.Л).  Жартую , звичайно. Ми просто знов підготували цікаві пісні і записали їх . Якоїсь спецпідготовки  чи стимулу не було . Платівку писали сходу , без «розкачки» .

–  Чому саме «Цирк квітів»?
–  Це назва однієї з пісень ; нам здається, що вона дає точну характеристику всіх пісень, що ввійшли на диск … .

–  Хіт-паради і рейтинги показали, що слухач оцінив М.А. А ви самі себе і свою творчість цінуєте?
–  Ну це ж безглуздо оцінювати власну творчість. Який нормальний музикант скаже, що він робить погану музику? (сміється  -М.Л.). Ми знаємо свої мінуси,  чуємо критику в свій бік і це здорово. Нам без сумніву подобається те, що ми робимо.

–  Ваші плани на найближчий час в музиці та в житті? Чим потішите? Чим здивуєте?
–  Зараз закінчили зйомки відео на пісню “Ми будем разом”, презентація якого, до речі, відбудеться на нашому концерті у Львові 28 листопада в “Хмільному домі Роберта Домса”, паралельно готуємось до презентації диску. Почали готувати нову програму, яку також маємо намір записати і видати на CD. Спеціально дивувати не будемо, так не цікаво  (сміється .Бачу по хитрому погляду, що щось цікаве явно буде –М.Л).

–  М.А вже анонсує третій диск. Чому саме кантрі?
–  На разі офіційно ще нічого не анонсуємо, а поширення інформації годі відслідкувати. Проте, ми записали ще один диск і дійсно в стилі “кантрі”. До нас ніхто такого не робив (має на увазі, офіційно не видавав ), тому, коли слухач матиме нагоду оцінити нашу працю, зможемо сказати – вдала була  ідея, чи ні. Нам дуже подобається цей стиль музики.  Він «справжній», якщо можна так сказати,  і легкий для сприйняття, позитивний.

–  Коли Ти вперше почув музику кантрі?
–  В дитинстві. У мого батька була масса вінілових дисків, один з яких називався “Музика народів світу . Кантрі” . От з того часу і «завис» на цій чудовій музиці .

–  Може, навіть згадаєш, де?
–  Точно згадаю ! Вдома. Мені тоді років 10 було .

–  Як відомо музика хілбілі (так колись називали виконавців кантрі –М.Л.) бере початок від народної музики британськських переселенців у США. Ви були на батьківщині кантрі?
–  На батьківщині кантрі, на жаль, не довелось побувати … Може, якось вдасться . Дуже хочеться глянути на все своїми очима .

–  Кажуть, що вдома найліпше. Ти, певно, по світу вже поїздив. Правду кажуть?
–  Правду ! Трохи довелось поїздити … Але «своя земля – ноги гріє» . Це точно !

–  А є така мрія чи ціль як світове чи європейське турне М.А?
–  Та ні,  нема . Ми себе і на Україні незле почуваєм . Тут наші слухачі – тут і ми.

–  Останнім часом різні дуети, спільні проекти і пісні ввійшли в моду. М.А. ніколи не задумувався про співпрацю з іншими рок – (а. може, і не-рок) гуртами чи виконавцями?
–  Задумувався і не раз . Навіть робим перші спроби . Наприклад ,з нашими друзями групою “Омерта” . Але це наразі “в процесі” . Подивимся, що з того вийде . Ще хотілось би спробувати заспівати дуетом з Зоряною ( мені дуже подобається те, що вона робить ) , з групою “Четверо” також було б цікаво спробувати ( вони якраз виходять з «коматозу» ) … Та ще багато з ким .

–  А якби так сталося, що було би треба –з ким би «пішов у розвідку»?
–  З учасниками “М.А” а також з людьми, які нам допомагають . Це Юра Горбач ( наш менеджер ) ,  Альона Яворська ( президент фан-клубу “М.А.” )  Яна Янюк ( наш прес-агент ) , з Асею Нечипорук ( наш PR-менеджер ), Вадимом Гнатюком (студія «Фенікс») … з друзями, одним словом  .

–  Ви досить часто буваєте в інших великих і не дуже містах України. Є улюблене місто?
–  Якщо чесно ні . Нам подобається будь деАдже, це залежить в першу чергу від людей , а наші люди, як відомо , гостинні і привітні всюди , незалежно від місця проживання .

–  А улюблений концертний майданчик чи клуб?
–  Звичайно “Хмільний Дім Роберта Домса” ( м.Львів ) !

–  Якби одного ранку М.А повним складом прокинулися чарівниками – що б ви зробили для своїх шанувальників?
–  Навіть не знаю … Я пораджуся з гуртом . Ок ? (та ж ОК, а що зробиш –М.Л.)

–   А якби «добрим феєм» був би конкретно Ти, на які справи використав би чарівну паличку?
–  На добрі , однозначно ! Головне щоб діти не хворіли .

Дякуюємо Юрі за гарну розмову. Бажаємо творчих успіхів та здійснення мрій.

 Яна.
Спеціально для сайту
www.MusicLviv.Org.Ua