Народжувати гідно! Право жінок на безпечні пологи – Дискусія

Народжувати гідно! Право жінок на безпечні пологи - Дискусія

"Така вже наша жіноча доля", "всі жінки терплять – і ти терпи", "народиш – і все забудеш", – такі стереотипні твердження чує чи не кожна жінка, яка готується стати мамою.

Але чи все треба терпіти і чи вдасться все забути? Які права людини є в жінок під час пологів? Із якими порушеннями та дискримінацією під час народження дитини доводиться стикатися українським родинам? Які ситуації можуть виникнути під час пологів і як їх вирішувати? Чому питання прав жінок в період вагітності, народження і післяпологовий період залишаються табуйованими і чому важливо їх озвучувати?

Про це йтиметься під час онлайн-дискусії "Народжувати гідно! Право жінок на безпечні пологи", яка відбудеться у межах Всеукраїнської кампанії ГО "Докудейз" "Разом – за безпечні пологи!" та є частиною програми 18 Мандрівного фестивалю Docudays UA.

Ключові спікер/к/и зустрічі:
Майя Мартіняк – режисерка і творча продюсерка фільму «Невидимі» (Словаччина),
Євгенія Кубах – експертка кампанії “Разом – за безпечні пологи!”, співзасновниця ГО «Природні права Україна»,
Ксенія Шиманська – директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз»,
Сергій Багаліка – батько-поліцейський, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною.
Модераторка події – Ніна Хома, координаторка Мандрівного фестивалю Docudays UA у Львівській області, координаторка Мережі DOCU/CLUB з прав людини та реформ.

Для участі в заході просимо зареєструватися тут 
Напередодні дискусії всі зареєстровані учасниці й учасники отримають доступ до онлайн-платформи для перегляду фільму «Невидимі», а також лінк на дискусію у ZOOM.
***

Фільм Майї Мартіняк "Невидимі" – це історії жінок із трьох різних країн, які розкривають заперечувану в суспільстві тему пологової травми і реальність, у якій перебувають жінки, змушені мовчати через тиск оточення або медичного персоналу.

Світова прем'єра фільму відбулася у 2020 році на найбільшому фестивалі документального кіно у Північній Європі CPH:DOX. Одразу дві відзнаки отримала стрічка на Міжнародному фестивалі документального кіно One World у Словаччині.
Українська прем'єра фільму “Невидимі” відбулася у 2021 році під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Стрічка не залишила байдужими українських глядачів і журі правозахисної номінації RIGHTS NOW! Фільм “Невидимі” отримав дві статуетки від Docudays UA – приз студентського журі та нагороду в номінації RIGHTS NOW!

Організатори події – ГО "Патронус", ВОГО "Волинський прес-клуб", ГО "Платформа взаємодій" "Простір".

Партнери події: Кіноклуби Docudays UA, Львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях, Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем".

Контактний телефон 0965522731, Ніна Хома.