Наталка Карпа поділилася сімейними секретами та розповіла про цінність вишиванки

До Дня вишиванки відома співачка, заслужена артистка України Наталка Карпа розповіла про своє ставлення до національного вбрання та вишиванку своєї мрії.

Наталка Карпа з самого дитинства знала та розуміла цінність і знаковість національного вбрання для народу. Співачка зізнається, що будучи маленькою дівчинкою вона завжди мала власні вишиванки. Бабуся Ганна, по батьковій лінії, була справжньою майстринею цієї справи, тож у домі вишите було все, від одягу до картин. При цьому всі орнаменти мали особливе значення і служили на благо родини. Так, Наталка згадує яскравий приклад з дитинства, коли їй прийшло усвідомлення, що вишиванка – це не лише річ, яка має гарний розпис, кожна з них має значні символи, а українці з давніх давен у них вірять усім серцем.

«Пригадую, ще в часи радянської влади, коли не можна було мати жодної української символіки, у моєї бабусі було гарне вишите покривало. І скільки я себе маленькою пам’ятаю, коли ми приїжджали до бабусі це покривало було на ліжку. На ньому було декілька об’ємних квітів, наче подушечки нашиті. Коли в 90-ті роки прийшла незалежність – я дивлюся, а бабуся відпорює цю квіточку, я питаюся «Нащо ти найгарнішу квіточку відпорюєш?». На що бабця нічого не казала, а лише продовжувала відпорювати і коли відставила квітку – я побачила вишитий тризуб. Тобто все свідоме життя, в неї вдома була ця символіка, яка служила оберегом дому.»  – поділилася Наталка.

Та насправді, не лише дитинство співачки пов’язане з вишиванками та національними орнаментами. Уже в дорослому віці, збираючись на серію важливих заходів – концерти для українських діаспор у Південній Америці, Наталка з серйозністю почала вивчати вишивку та її значення. Тоді для співачки була розроблена сукня з гарними орнаментами, виконаними з бісеру, яка наскільки привернула увагу місцевих жителів, що артистка відразу зрозуміла всю цінність вишиванки. А повернувшись до рідної України почала збирати власну колекцію національного вбрання.

«Вишиванка – це не просто елемент одягу, для мене це відчуття приналежності до славетного роду, до історичних подій, до людей які боролися і боряться за незалежність України.

Якщо б я колись спроектували власну вишиванку, вона б мала символ кохання, як в тій пісні: «Червоне – то любов». Адже кохання – дуже сильне почуття, воно всюди, все поглинає, дарує, забирає, відновлює… Мені здається, що моя вишиванка була б пронизана добрим почуттям любові і при цьому це має бути любов до всього – до світу, рідних, краси, життя…» – розповіла співачка.