Переваги участі в олімпіадах

Мало хто з батьків задає собі питання: навіщо дитині брати участь в шкільних олімпіадах і конкурсах. Начебто і так все ясно. Цікаво, корисно, престижно. Але є і ті, хто не розуміє, навіщо дитині брати участь в шкільних олімпіадах і конкурсах, навіщо забирати у дитини його дитинство?

Будь-яка дитина, беручи участь в олімпіадах, конкурсах набуває новий досвід, отримує можливість реалізації своїх здібностей, шанс отримати суспільне визнання своїх талантів.

Перемога або участь – що головне в олімпіаді? Однозначної відповіді на це питання не існує, так як дитина в будь-якому випадку отримає для себе великі переваги. Бонуси перемоги очевидні. Але участь дозволяє долучитися до більш глибоких пластів науки, якій присвячена олімпіада, в школі учень таких не зустріне.

Окрім здобутих нових знань дитина завжди може познайомитися із цікавими і корисними людьми, які виступають на таких заходах спонсорами чи організаторами, як от наприклад – http://z-city.com.ua/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B8%D0%B7-noosphere-%D0%B2%D1%8B%D1%81%D1%82%D1%83%D0%BF%D0%B8%D0%BB-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BC-25.04.2018. Знайомства з ними відкривають нові кордони, для подальшої роботи чи стажування.

На олімпіадах знаходять друзів за інтересами, з якими можна обговорити захоплення улюбленим предметом – атмосфера науки буває більш цінною для дитини, ніж бали, отримані в процесі змагання. У результаті сам факт участі в такому серйозному і по-справжньому важливому заході  істотно піднімає самооцінку дитини і зміцнює впевненість у собі. Це важливо для загальної успішності дитини і в школі, і в решті життя.

Причетність до суспільства кращих стимулює школяра для подальшого наполегливого навчання – нехай він не переміг зараз, але він зрозумів, до чого йому треба прагнути і як це робити.

Також олімпіада може допомогти дитині визначитися зі справою життя або головним захопленням. Наскільки школяр зацікавиться предметом на уроці, цілком і повністю залежить від особистості вчителя, а він не завжди може знайти підхід до кожного учня. Олімпіада покаже сутність досліджуваної науки з незвичайного боку.

Сам формат заходу, спілкування з однолітками, які діляться цікавою інформацією, можуть стати улюбленим способом проведення часу для дитини, а там з’явиться і щирий інтерес до досліджуваного предмета.

Окрему цінність представляє собою навчальна діяльність олімпіади. З одного боку, на таких заходах дитина повинна продемонструвати знання, які у неї вже є. Але разом з результатами кожен учасник отримує набір завдань, тобто дізнається, як правильно з ними справлятися. Це нестандартні алгоритми та оригінальні підходи.

Отже, аналізуючи свої власні помилки, учень отримує новий інструмент для осягнення науки в обраній ним галузі – тепер він буде знати, як подивитися на завдання інакше, щоб знайти найкраще рішення. Саме тому багато дітей беруть участь в олімпіадах з усіх предметів, а не тільки з профільних. Вони хочуть отримувати більше оригінальних інструментів для навчання.