Софія Федина відвідала другий міжнародний фестиваль «Лемківська писанка»

2-3 квітня 2011 року у Львові на базі Дитячої школи народних мистецтв вже вдруге відбувся міжнародний фестиваль «Лемківська писанка». Фестиваль було організовано за ініціативи Всеукраїнського товариства «Лемківщина», Львівської міської ради, Глинянської міської ради, Фундації дослідження Лемківщини, Дитячої школи народних мистецтв та Львівської національної академії мистецтв. В рамках заходу проводилися майстер-класи з писанкарства за участі майстрів лемківської писанки та круглий стіл на тему: «Лемківська писанка, її символіка та роль у сучасному мистецтві» та виставка писанок у Музеї етнографії та художніх промистлів. Зі словом привітання та піснями на фестиваль завітала відома співачка, лемкиня Софія Федина:
– Для мене з самого дитинства писанка – це щось особливе й незбагненне, – сказала у привітанні Софія Федина. Пам’ятаю, як у віці трьох чи чотирьох років моя сусідка – дочка патріарха Димитрія Анна Ярема – вчила мене малювати мої перші писанки. Найбільш захоплюючим для мене було на білому звичайному яєчку з допомогою писачка і воску виводити взори, а також стирати віск із готової писанки – саме тоді на світ народжується нова писанка, як сонечко.
Кожного року перед Великоднем я обов’язково беруся за створення писанок, чи то малювати , чи виплітати з бісеру. І насправді треба, щоб більше дітей і дорослих вміли і любили малювати писанки, бо як каже українська легенда – чим більше писанок малюють люди, тим більше добра на землі.
Фото – Віктор Солинко.


www.MusicLviv.org.ua