Софія Федина завела найбільшу гаївку країни

На Великдень у Трускавці співачка Софія Федина завела найбільшу гаївку країни – Кривий танець – у якому взяло участь понад 1000 учасників, як мешканців Трускавця, так і приїжджих з різних куточків України та інших країн світу.
Заводити Кривий танець – стародавня українська традиція. Кривий танець символізує нескінченність життя, єдність роду, життєву силу, а тому українці вірять, що якщо завести Кривого танцю, бо обов’язково наповнишся щастям, здоров’ям та добробутом на весь наступний рік.

Міський голова Трускавця Руслан Козир на пару з отцем Володимиром (настоятель церкви Пресвятої Богородиці) водили гаївки, мало того, вони очолювали лави. Отець Володимир привів чисельну вереницю своїх парафіян, захоплюючи до «Кривого танцю» дорогою охочих відпочивальників. Вже на площі міський голова, долучившись до Великодньої гаївки, власним прикладом підтягнув до лав чисельну гвардію тих, хто вагався танцювати серед молоді в силу власної сором’язливості.
Майдан Незалежності «ходив ходуном». Такого Трускавець ще не бачив. Софія Федина, яку в нашому місці вже встигли запізнати і в часі Різдва, і в часі Великодніх свят минулого року, вправно керувала процесом.
Люди побравшись за руки, утворили живий ланцюг і такою довгою чередою рухалися серпантином пританцьовуючи. Спочатку танець відбувався під сценою, потім живий ланцюг вийшов за межі загородженої зони, а тоді танцювала вже вся площа. видовище було незабутнім. Гості міста не приховували свого враження від великоднього танцю в Трускавці. Коли гаївки вже завершились і тривала концертна програма, люди продовжували танцювати і водити хороводи.

Збір людей на гаївку коло церкви Покрова Пресвятої Богородиці, забава


Отець Володимир заводить Кривий танець від церкви на центральну площу Трускавця


Громада кривим танцем підходить до центру

www.MusicLviv.org.ua