Святослав ВАКАРЧУК: «Наш шоу-бізнес перетворився на жуйку»

На запис сьомого студійного альбому “Океан” надихнула творчість знаменитого італійського кінокласика Федеріко Фелліні, зокрема фільм «Солодке життя» (1960 р.). «Люблю саме цей фільм, – зізнається лідер “ОЕ” Святослав Вакарчук. – Людина без жодної прямої критики “проїхалася” таким іронічним бульдозером по всьому на той час італійському вищому світу. Я почав думати, в яких ми реаліях живемо. У пісні Dolce Vita є рядки: Кому тут тюрма,/ Кому Dolce Vita. Цікаво, що для різних людей одна і та сама річ може бути або тюрмою, або “дольче вітою».

Завданням альбому, за словами Вакарчука, є присоромити український шоу-бізнес. «Наш шоу-бізнес перетворився на жуйку, яку вже хтось з’їв, витяг і запропонував взяти з’їсти її знову, – пояснює головний “океанівець”. – Усі програми, як одна, направлені не на те, щоб знаходити кращих музикантів або робити кращу музику, а на те, щоб навчити людей бажання стати популярним. Але бажання, щоб у тебе в тролейбусі брали автографи, не має нічого спільного з бажанням стати хорошим музикантом і робити хорошу музику».

До альбому Dolce Vita увійшло 13 пісень: “Онлайн”, “Небо над Дніпром”, “Надя”, “Я так хочу”, “На лінії вогню”… Саунд-продюсером новинки виступив Євген Ступка, який працював із хлопцями над їхньою другою збіркою «Янанебібув» – у далекому 2000 році. Запис “Солодкого життя” здійснили з першої спроби – з метою максимально передати енергетику “живого” виступу. “Останні два роки моє життя було схоже на зебру, – каже Святослав Вакарчук, який за цей час встиг близько року побути народним депутатом України. – На щастя, до останньої частини зебри воно не дійшло… Ті, хто чекає наївних пісень, – їх не буде, тому що ми інші, ми стали старшими на десять років. Але те, що в цьому альбомі ми спробували максимально зняти увесь макіяж, – факт”.

Презентувавши у Києві новий альбом, “океанівці” тут же вирушили у наймасштабніший у своїй музичній кар’єрі “Dolce Vita тур”. Гастролі групи триватимуть до кінця року і охоплять понад 70 міст – у країнах СНД, Європи та навіть за океаном. У березні і квітні “Океан Ельзи” проколесить Росією: Нижній Новгород, Самара, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Волгоград, Хабаровськ, Владивосток… У першій половині травня музиканти їздитимуть містами Білорусі. А першими українцями, які почують нову концертну програму “ОЕ”, будуть львів’яни та гості міста Лева, які 22 травня “запалюватимуть” на фестивалі Stare Misto, що другий рік поспіль “прогремить” на стадіоні “Україна”. Окрім “Океану”, найяскравішою зіркою музичного марафону стане всесвітньо відомий музикант та композитор Горан Бреговіч.

wz.lviv.ua
navsi100.com