Учасники “Karparation” подарували книжки дітям

Благодійна акція «Подаруй дитині книжку!», яку проводить громадська організація «Форум видавців» і головним партнером якої є «Високий Замок», триває. До збору книжок для сиротинців, інтернатів та дітей з малозабезпечених сімей долучилася співачка Наталка Карпа разом з іншими артистами її продюсерського центру KARPARATION – співачкою Мією, гуртами «Шоколадка» і Glamour та арт-балетом Gledis.

– Ми збирали книжечки для дітей усім продюсерським центром: приносили улюблені книжки, купували нові, – розповіла кореспондентові «ВЗ» Наталка Карпа. – Підбирали книжечки для дітей різного віку, але намагалися, щоб усі вони були красиво проілюстровані. Бо малюнки – «замануха», яка спонукає дітей до читання. Найголовніші книжечки у дитинстві – казки. Хочеться, щоб діти у них вірили, знали, що чудеса існують. Моя перша книжка, яку пам’ятаю, була величезна збірка казок народів світу з яскравими ілюстраціями. Коли мама знімала її з книжкової полиці, щоб почитати мені – це було для мене свято. Я розглядала малюнки, за ними вибирала казочку, яку хотіла у той день почути, а тоді вмовляла маму почитати її мені. У підлітковому віці читала те, що задавали у школі. А зараз люблю спеціалізовану літературу, яка стосується моди. Читаю багато книжок і журналів, пов’язаних із психологією, свідомістю людини, лідерством. А нещодавно прочитала Мілорада Павича «Скринька для письмового причандалля» – усім раджу.

Попри те, що у дитинстві співачка Міа також любила казки, маленьким читачам вона вирішила подарувати книжку про різноманітні наукові винаходи, щоб таким чином посприяти тому, аби діти реалізували свій потенціал і у майбутньому стали дослідниками, хіміками, фізиками… «Коли була маленькою, любила легкі, усім зрозумілі і з хорошим завершенням казочки, – зізналася вона. – Моїм улюбленим автором був Іван Нечуй-Левицький. А зараз читаю драматичну літературу не завжди з позитивним кінцем, але змістовну, таку, яка чогось вчить. Наприклад, твори польської письменниці Мануели Гретковської і нашої Оксани Забужко».

Галя Завійська з гурту «Шоколадка» віддає перевагу спеціалізованій літературі. Вона навчається на географічному факультеті ЛНУ ім. І. Франка, тому переважно читає книжки про туризм та різні країни. У дитинстві дівчина найбільше любила казки та міфи різних країн. «Батьки передплачували газету «Казковий вечір», де публікували різні статті для дітей, оповіданнячка, віршики, скоромовки, – розповіла вона. – Це було моє улюблене чтиво». А от літературні вподобання партнера Галі по сцені Джейкоба з віком не змінилися. Він любить куховарити, тож і в дитинстві, і зараз читає літературу про кухні різних народів.

Дівчатка у Glamourі Юля Думанська, Юля Карпа та Тетяна Степанченко і у дитинстві, і зараз читають подібну літературу. «Спочатку читала українські казки: «Колобок», «Ріпка»… А коли підросла, захопилася українськими віршиками про котика, про мишку.., – розповіла Юлія Думанська. – Любила влаштовувати невеличкі домашні дійства. Коли мені купували нову книжечку, вивчала напам’ять віршики. Ставала посеред кімнати, одягнувши своє улюблене платтячко, і розказувала їх батькам. Також мала книжечку «Як стати зіркою за сім днів». Начитавшись її, виступала вдома із імпровізованим мікрофоном. А зараз читаю вампірську сагу «Сутінки» Стефані Майєр. Коли ми з Юлею Карпою подивилися фільм, знятий за цим твором, відразу пішли і купили усі книжки саги: щоб дізнатися, що ж там відбуватиметься далі. Обмінюємося ними і своїми враженнями від них. І Таня мелодраматичні книжки любить. Любовні історії близькі усім дівчаткам: хтось впізнає себе у героїні, хтось свого коханого у герої…».

Арт-балет Gledis належить до пошановувачів української класики. «Ми, як і всі діти, любили українські народні казки, – каже керівник балету Марта Жук. – Зараз читаємо сучасну літературу, зокрема українську. Мені подобається книга Олексія Грачова «Джулія Робертс: красуня з характером».

Фото продюсерського центру KARPARATION

На фото: Наталка Карпа (у центрі) і артисти її продюсерського центру KARPARATION подарували діткам чимало казок та пізнавальних книжок про історію, географію і культуру.

Оксана ЗЬОБРО
“Висовий Замок”