5 факторів вибору дитячих меблів

Будь-які дитячі речі потребують особливого та ретельного вибору. Це правило найбільш яскраво стосується меблів, адже обстановка дитячої кімнати має бути правильно оформленою стилістично, досить практичною та зносостійкою, а головне – абсолютно безпечною. Адже побут дитини сильно відрізняється від життя дорослої людини, він більш активний та тактильний. Крім того, дитячий організм набагато вразливіший до екологічних факторів. Саме тому слід приділяти усім цим аспектам при виборі меблів особливої уваги.

Між тим, дитячі меблі є самостійним сегментом на сучасному ринку. Одноярусні та двоярусні ліжка, комоди та шафи, столи та крісла – існує стільки ж різновидів меблів для даного сегменту, скільки їх існує взагалі. Класифікація дитячих меблів у вичерпному різноманітті гарно проілюстрована на ресурсі fayni-mebli.com. Щодо правил їх вибору, можна виділити декілька порад, на яких особливо наголошують спеціалісти. Саме про це й піде мова в даному огляді.

Урахування віку та потреб дитини

При комплектації дитячої кімнати з нуля важливо визначитися з оптимальним набором меблів. Для цього потрібно відштовхуватися від віку дитини, а також її поточних та можливих потреб. Якщо це кімната дошкільняти, достатньо буде придбати ліжко, стіл, один-два стільці та комод. Для дитини у шкільному віці необхідно додатково обладнати кімнату шафою, а також поставити комп’ютерний стіл та крісло замість звичайного столику зі стільцем.

Кількість дітей у кімнаті дуже важлива

Якщо дитяча кімната призначена для 2-х дітей, це обов’язково потрібно враховувати. Зекономити місце при цьому можна розташуванням двоярусного ліжка. Це не тільки дозволить звільнити простір, який займало би ще одне ліжко, а й позитивно вплине на атмосферу у кімнаті та взаємовідносини між дітьми.

Меблі трансформери

У дитячій кімнати слід уникати захаращення та скутості обстановки. Дитина має право на достатній простір для ігор та будь-яких розваг. Саме тому виключно рекомендується використовувати розкладні меблі, зокрема ліжко з підіймальною системою.

Тільки натуральні матеріали

Найкращим рішенням щодо матеріалів виготовлення меблів стане придбання виробів на основі натурального дерева або ДВП. Використання ДСП також цілком допускається, але за умови контролю класу емісії формальдегіду. Категорії Е0 та Е1 повністю відповідають нормам безпеки.

Тільки безпечні матеріали

Під час вибору дитячих меблів краще відмовитися від скляних та дзеркальних елементів. Що логічно, адже дитина вкрай гіперактивна, й в процесі ігор цілком може розбити скло та завдати собі шкоди. Також слід ретельно перевіряти вироби на наявність гострих та шорстких поверхонь, які здатні подряпати або травмувати дитину.