Цікаві факти про кальян

Користувалися хоч раз кальяном досить багато людей, але що ми знаємо про ці “курильні апарати” крім того, що родом вони з Східних країн? На сьогоднішній день існує безліч фактів, про які ви ще, напевно, не чули.

Факт №1

Місце походження кальяну досі оскаржується. Незважаючи на те, що одні з найвідоміших кальянів преміум-класу родом з Єгипту, за право носити титул країни, з якої почалася історія кальянів, також борються Індія і Туреччина. А ось більшість сучасних моделей кальянів виготовляється взагалі в Китаї. Наприклад, в магазині кальянів smokegadgets можна вибрати, як Кальян Alpha Hookah, так і інші моделі, родом з Америки, Німеччини, Польщі, України, Росії, і, зрозуміло, Китаю.

Факт №2

Назва кальяну походить від слова huqqa, яке в перекладі відразу з декількох мов означає «горщик». Таке найменування в стародавні часи і правда носив невеликий горщик, в який східні жінки складали свої прикраси або те, де зберігали пахощі. Слово «кальян» ж походить від іншого арабського слово «гальюн», яке позначає курильну трубку, але в арабських країнах зовсім не використовується при згадці кальяну.

Факт №3

Куріння кальяну, хоч і ототожнюється з палінням звичайних сигарет, надає значно менший вплив на організм і не викликає звиканню. Це найбезпечніший з усіх видів куріння.

Факт №4

Не можна курити кальян на голодний шлунок. Про це вам скаже будь-який кальянщик. Але і їсти під час куріння ніхто не радить. В поєднання з курінням вибирають десерти, фрукти або чай. Така традиція виникла ще на початку популяризації кальяну, коли він служив окрасою до чаювання або супроводжував будь-які церемонії і обряди.

Факт №5

Найбільший по висоті кальян розташований в Америці, а точніше в Лос-Анджелес (США). Бар Hollywood Hookah lounge вже не один день дивує відвідувачів п’ятиметровим кальяном, ширина якого більше метра в обхваті.

Сьогодні кальян – це не просто спосіб куріння, це поєднання вікових східних традицій і сучасних технологій. Вони повсюдно використовуються в барах і кальянних залах, а також можуть стати відмінною прикрасою для будинку. Кальян може стати гарним подарунком для друзів та знайомих. і Ви, неодноразово, будете збиратись компанією задля куріння кальяну.

До основного презенту можна додати невеликий набір, в який може увійти кілька видів тютюну і вугілля для кальянів. Також слід подбати про стильну упаковку презенту. Якщо подарунок готується хлопцю, то краще, якщо обгортковий папір матиме насичений синій або зелений колір, для дівчини  – підійде рожевий або салатовий. Також, буде доречно, написати на невеликій листівці вірш і прикріпити його до подарунку.