Як відремонтувати гітару своїми руками?

Все в цьому світі не вічне, все ламається руйнується та виходить з ладу. Це стосується і гітари, яка до слова є досить крихким інструментом вимагає належного і дбайливого догляду. Але якщо раптом гітара все таки трохи ушкодилася що робити?

Найпростіший вихід це звернутися до гітарного майстра, який ці самі гітари робить на замовлення і зможе полагодити вашу з максимальною швидкістю і якістю. Проблема в тому, що майстри за свою роботу беруть гроші притому гроші, варто зазначити, не малі.

Якщо гітара отримала важкі ушкодження (гриф дав тріщину, пружина всередині деки відвалилася), то буде все-таки розумніше заплатити гроші професіоналові. Але якщо пошкодження невеликі, такі як заміна чи підтягування струни для акустичної гітари, то ремонт гітари цілком можна здійснити у себе вдома за допомогою власне рук і простих інструментів:

Проблема: “ладять” струни
Причина: Струни занадто близько від порогів

Рішення: Струни “ладять”, з за того що струни коли їх смикають стикаються з металевими ладами, в результаті чого виходить такий неприємний деренчливий звук. Варіантів усунення кілька.

Якщо у гітари є анкерний стрижень то його просто потрібно відрегулювати до потрібної вам висоти, тобто до висоти коли струни звучать нормально, без деренчання. Але анкерний стрижень є не у всіх гітарах, тому нам на допомогу приходить старий дідусів напилок, а краще наждачна шкіра одиничка. Якщо використовуєте шкірку то краще прибити її до рівного бруска і шліфувати як ніби працюєте рубанком.

Наша мета – трошки підпиляти лади щоб збільшити відстань до струн. Робити це потрібно акуратно і рівномірно, при цьому я б порадив перші 2-3 лади взагалі не чіпати, а сточити інші. Точите акуратно і не поспішаючи. Якщо раптом вийшло що один лад сточив дуже сильно – не треба порівнювати все під нього. Нехай краще один лад буде нижче, ніж ви зіпсуєте все.

Струни далеко від грифа настільки, що затиснути акорд стає неможливим
Рішення: І тут при наявність анкерного стержня проблема вирішується за кілька хвилин. Але якщо його немає ситуація ускладнюється так як сточити лади ми можемо, а ось наростити ні.

Вихід тут один – зробити пропили в верхньому поріжку глибше. Робиться це за допомогою тонкого-тонкого напилка. І знову ж таки діяти варто дуже акуратно і не поспішаючи, щоб струни не опустилися занадто низько.

Гітара почала видавати звук глухий, звук підводного човна
Причина: Швидше за все відклеїлась одна з пружин всередині корпусу.

Рішення: Краще звернутися до фахівця, проте можна і самому приклеїти її на місце користуючись клеєм Момент. Складність в тому що доведеться діяти наосліп і однією рукою. Навіть якщо вам вдалося влити клей куди, але не факт, що ви зможете докласти цю маленьку дощечку куди потрібно. Однак завдання цілком здійсненне.

Пішла тріщина по п’яті грифа
Рішення: Знову ж краще звернутися до майстрів. Але якщо тріщина не глибока і не довга, то можемо залити її епоксидкою. Добу в сухому теплому місці і неполадка повинна бути усунена.

Загалом друзі, якщо гітара у вас дорога біжіть до майстра не займайтеся самодіяльністю. Якщо ж вартість гітари менше 100 $ то ремонт гітари обійдеться вам дорожче самої гітари, так що інструменти в руки і вперед! 🙂