Картини з ангелами, образи святих: виставка відомої львівської художниці Тетяни Думан, – ФОТО

У рамках Львівського осіннього салону відкрили виставку живопису художниці та волонтерки Тетяни Думан.

19 листопада у Палаці мистецтв відкрили виставку художниці, мистецтвознавиці, волонтерки Тетяни Думан. Про це повідомляє кореспондентка сайту 032.ua.

У рамках виставки презентовано понад 65 робіт, серед них – картини з ангелами, образи святих, різні інтерпретації посвяти для письменників, визначних особистостей, які відіграли важливу роль у творені української культури.

“Це лише п’ята чи десята частина від того, що вона намалювала, дуже мала частина. Її ікони і по церквах, і на війні”, – пояснює митець і чоловік художниці Левко Скоп.

Тут є роботи і 2006-2007 років, коли Тетяна Думан, тільки починала малювати, і її остання картина – “Віра, Надія, Любов і їх мати Софія”.

“Коли ми тільки сюди приїхали, то привезли вдвічі більше робіт Тетяни, але, на жаль, їх усіх не вдалося тут розмістити. Тому ми плануємо ще провести виставки у Дрогобичі та Києві, щоби показати повний масштаб її творчості. Роботи ми збираємо для того, щоб у майбутньому створити музей пам’яті Тані, який би був живим майданчиком для інших художників і науковців, які цікавляться українським іконописом”, – розповіла сестра Василина Думан.

Довідка. Тетяна Михайлівна Думан-Скоп – українська художниця, мистецтвознавиця, активістка Помаранчевої революції та Революції гідності, волонтерка, багаторічна учасниця творчого об’єднання “Кактус”, організаторка благодійних і мистецьких проєктів, координаторка постійного аукціону “Митці – воїнам”. Представниця хвилі відродження сучасного українського сакрального мистецтва. Роботи художниці зберігаються в державних збірках і численних приватних колекціях в Україні та світі (Польща, Німеччина, Іспанія, Литва та інші). Близько десятка робіт художниці відібрав для фондів Львівської галереї мистецтв Герой України Борис Возницький.

Наприкінці літа 2019 року художниці діагностували рак – гліосаркому головного мозку. Внаслідок важкої хвороби звільнилася із займаної посади і зосередилася на творчості та лікуванні. 29 жовтня 2020 року померла в лікарні Любліна. Похована у Миколаєві Львівської області на місцевому цвинтарі.

Залишити відповідь