Минулі традиції проведення весілля

Найдовгоочікуваніший день твого життя настав! Тобі зробили пропозицію, ти виходиш заміж. І коли перша хвиля емоцій спадає, починається найцікавіше. Адже організація весіль – справа, ох, яка складна. Як показує практика, в першу чергу думаєш зовсім не про це. В голові миготять образи сукні, прикрас, зачіски і макіяжу. Обдумуєш варіанти проведення дівич-вечора, кого запросити, кому зателефонувати в першу чергу і повідомити таку важливу новину. І, якщо проведення дівич-вечора можна покласти на тендітні плечі подружки нареченої, то організацію самого весілля краще довірити профі. У тебе починається наступний етап твого життя і увійти в нього слід урочисто і з радістю на обличчі.

Отже, що ж включає в себе весілля. У багатьох народів прийнято проводити ритуальний переїзд нареченої з дому батьків в будинок нареченого, дарувати подарунки не в день весілля, а заздалегідь і т.д. У людей віруючих весілля супроводжується релігійними обрядами, такими, як вінчання в церкві у християн і багато іншого. Також обов’язково необхідно вибрати коровай у місті Львів або іншому, бо це невід’ємний атрибут свята. Якщо ж ви хочете своє весілля провести в народних традиціях, розглянемо пару варіантів свята найближчих нам народів.

Українське народне весілля

Зараз найпопулярнішим сезоном проведення весілля є літо. Раніше ж ніхто влітку не одружувався і заміж не виходив, так як влітку було багато роботи в полях і просто не було часу святкувати. В ті часи весілля супроводжувалося великою кількістю обрядів. Наприклад, було прийнято виливати вино і розбивати келих на щастя. Також перед весіллям проходили сватання, якими займалися старости села. Молоді, які вже засватана, змінюються кільцями і вже після цього жених міг ночувати у нареченої.

Російське народне весілля

До Водохреща на Русі особливих обрядів одруження не було, відносини між парою були здебільшого полігамні, і навіть існувало багатоженство. Основна кількість обрядів була запозичена у інших народів. Ще в античності виникли і почали застосовувати при одруженні кільця, з’єднання рук молодих, свічки, покривало нареченої, подарунки, також звідти запозичений звичай обсипати молодят грошима, зерном, хмелем. У стародавніх римлян взяли коровай. Перед одруженням молоді в обов’язковому порядку повинні були отримати у батьків благословення. Отримавши його, молоді вінчаються в церкві.

Білоруське народне весілля

Білоруське народне весілля починається зі сватання. Через один-два тижні йдуть оглядини, на яких батьки нареченої оглядали будинок і господарство нареченого, адже саме туди після весілля і переїжджає жити наречена. Напередодні весілля нареченій проводять дівич-вечір. Наступний етап – це посад, коли нареченого і наречену садять на посад, покритий кожухом, нареченій свічкою припікають волосся. Далі за нареченою приїжджають друзі нареченого і починається обід в будинку нареченої. Тут же приймаються подарунки і всі присутні їдуть в будинок жениха, де проходить застілля.

Сучасний же варіант організації весілля не вимагає дотримання традицій і обрядів.