Обираємо портретний об’єктив. Экспертні поради для новаків

Про портретний об’єктив так чи інакше чув кожен, хто захоплюється фотографією. Навіть новачки, для яких дане хобі зовсім нове, неодмінно стикаються з цим поняттям. Як очевидно з назви, даний тип об’єктивів призначений для зйомки людей великим планом. І хоча універсальні моделі також цілком можуть впоратися з цим завданням, все ж спеціалізований об’єктив буде помітно краще.

Якими повинні бути характеристики портретного об’єктиву

Перше поняття, яке варто розглянути – фокусна відстань. Воно знайоме кожному, хто займається фотографією, і його важливість не можна недооцінювати. Пояснюючи простою мовою, можна сказати, що для фіксації будь-якого елементу необхідна наявність двох елементів: об’єктива, який включає в себе лінзи і фокусує промені світла, а також спеціального світлочутливого елемента.

Фокусна відстань – це якраз і є відстань між площиною фокусу і оптичним центром об’єктива. Не занадто вдаючись у технічні подробиці, можна лише сказати, що в процесі вибору неодмінно потрібно звертати на це увагу, так як знімки, зроблені з одніє і тієї ж відстані, але різними об’єктивами, будуть виглядати по-різному.

Кроп-фактор – це умовний коефіцієнт, який дозволяє зрозуміти, у скільки разів буде зменшено поле зору об’єктива за умови певного фокусної відстані. Кожен формат сенсора має власне фокусна відстань, що також варто враховувати в процесі вибору.

Світлосила – здатність конкретного об’єктива пропускати певну кількість світла. Чим більше світла може сфокусуватися, тим яскравіше будуть зроблені вами знімки.

Глибина різкості – один з найважливіших параметрів вибору портретного об’єктиву. Якщо ви уважно подивитеся на портрети, зроблені професійними фотографами, то зможете помітити, що людина на знімку завжди виглядає різкіше навколишнього фону. Так відбувається тому, що людина знаходиться в глибині різкості, а об’єкти навкруги ні, що і розмиває їх.

Яким повинен бути ідеальний “портретник”

Для того, щоб обраний вами в каталозі портретний об’єктив максимально добре справлявся зі своїми завданнями і люди на знімках виглядали максимально природньо, неодмінно потрібно врахувати деякі моменти.

В першу чергу портретний об’єктив повинен мати достатньо велику еквівалентну фокусну відстань. Це дозволить вам добре сфотографувати людину з будь-якої відстані, не використовуючи наближення. Найкращий показник ЕФР – від 70 міліметрів.

Також неодмінно потрібна висока світлосила. Це дозволить отримати максимальну глибину різкості і розмити оточують людину об’єкти. Важливо розуміти, що розмиття, здійснюване на таких знімках, не зовсім звичайне і називається «боке», а також має певний характер.

Підбирати портретний об’єктив можна, як завдяки рекомендаціям професіоналів, так і самостійно, використовуючи спеціалізовані сайти. Більш того, завдяки такому сайту як цей, ви можете побачити всі доступні варіанти в ціновому діапазоні від 500 до 123 тисяч гривень. Таким чином ви зможете знайти відповідний варіант і вигідно придбати його в магазинах вашого міста.