У кантрі і української народної музики –багато спільного

Після того, як кантрі-платівка гурту «Механічний апельсин» вийшла Інтернет -релізом, хлопців буквально закидали запрошеннями на концерти та «квартирники» –Дрогобич, Моршин, Львів, Луцьк, Київ… Зрештою, воно і не дивно –дотепер справжнє авторське кантрі в Україні не практикувалося, а про такі експерименти як «живий» скіфл-бас навіть найбільші знавці та шанувальники кантрі і сподіватися не могли. Аж тут –раз, і є.
Окрім музики в найкращих традиціях кантрі-стилю та текстів на невигадані теми, «Механічний апельсин» запроваджує на своїх концертах автентично американський антураж (чоботи і «стетсони», шкірянки а ля шериф –з-техаських прерій та ін..). Все це вкупі створює відчуття умісності, органічності. Так, ніби на той час потрапляєш десь у салун і довкола тебе зібралися самі ковбої, а індіанський вождь от-от запропонує викурити файку миру.
Однак, як виявилося, кантрі властиве не тільки для Америки. Для корінних канадців кантрі –фольклорна музика, частина історії їх культури. Для української діаспори, як виявилося, ця музика теж не чужа. Особливо, якщо її виконують земляки.
Питаєте –як виявилося? Та дуже просто: одного передконцертного вечора ведучий однієї з передач Ванкуверського радіо (Канада) зателефонував фронтмену «апельсину» Юрію просто в прямому ефірі програми , присвяченої «Механічному апельсину». В процесі розмови про музику взагалі та на українському ринку зокрема , суспільну роль музикантів та місцеву політику, після обміну люб’язностями та взаємних запрошень їх до нас і нас до них, з’ясувалося, що «їх» кантрі та наші народні пісні мають багато спільного. Тому українці,які живуть в Канаді, надзвичайно близько приймають цю музику і тепер з задоволенням слухають кантрі рідною мовою.(У випуску тієї програми прозвучали треки з альбому «ОТАКОВО», який можна завантажити на офіційному сайті гурту).
Останнім сюрпризом того дня був «студійний експерт» – є у них така традиція: коли презентують новий гурт, запрошують когось із відомих виконавців, які працюють у тому стилі. До «Механічного апельсину» запросили … Джозефа Лаваллі (Джо Ті)–одного з найбільших кумирів Юрія. Знаменитий індіанець розчулився до сліз. За його словами, кантрі українських колег –«is not honky-tong» – тобто, якісна. І справжня. А це, що не кажіть, приємно.
Завершилася програма словами то ж таки Джо Ті: «Якщо ти українець –пишайся цим».

Тепер лишається сподіватися, що «Механічний апельсин» не поповнить ряди українських емігрантів. Але –я впевнена –ми їх не відпустим. Правда?

http://rock-n-roll.net.ua – завантажити альбом «ОТАКОВО», прослуха ти інтерв’ю
http://vkontakte.ru/club12567198 -дізнатися більше про гурт

www.MusicUkraine.com